Bir Ada Ülkesi Olan Malta’yı Ziyaret Etmeniz İçin 7 Farklı Neden

Akdeniz’in incisi olarak nitelendirilen Malta, irili ufaklı pek çok adadan oluşan bir ülkedir. Uzun yıllar İngiliz sömürüsünde kalan bu ülkede, çok fazla İngiliz kültürünün izlerine rastlanmaktadır. Farklı sebepler ile adı sürekli duyulan Malta’nın ziyaret edilmesi için çok güzel nedenler vardır. İşte o nedenlerden bazıları…

2018 Avrupa Kültür Başkenti

Malta şövalyelerinden biri olan Jean de Valletta’nın ismini taşıyan Malta ülkesinin başkenti Valletta, UNESCO tarafından 2018 yılının kültür başkenti ilan edildi.

Kültürel ve Sosyal Etkinlikler

Kültür başkenti olarak seçilen Malta’nın başkentinde yıl boyunca birbirinden renkli pek çok etkinlik gerçekleştiriliyor.

Dünyanın İlk Yerleşim Yerlerinden Biri

Kültürel ve tarihi açıdan oldukça zengin olan bu ülkede yaşamın izleri 1. Neolitik döneme kadar uzanmaktadır. Ayrıca ülkede dünya mirası olarak nitelendirilen pek çok da yapı bulunmaktadır.

Gastronomi Meraklıları İçin Bulunmaz Fırsat

Yeryüzünün en kaliteli ballarının üretildiği bu ülke, birbirinden leziz ve binlerce farklı tada sahip olan mutfağı ile de ön plana çıkıyor. Özellikle de tavşan eti ile yapılan yemekler tüm dünyadan ülkeye ziyaretçi gelmesine sebep oluyor.

Adrenalin Tutkunları İçin Farklı Heyecanlar

Kimi insanlar tarihi yapıları gezerken mutlu olurlar, kimileri ise adrenalin sağlayan aktivitelerden. Malta ise tam da adrenalin severlere göre bir ülke. Bu ülkede uçurum dalışı olarak bilinen dalış türleri için harika destinasyonlar bulunuyor.

Birbirinden Harika Doğal Güzellikler

Şehrin kalabalığından uzaklaşmak ve birazcık olsun rahatlamak isteyenler için Malta’da şahane doğal güzellikler bulunuyor. Blue Lagoon, Pool Meliehha ve Blue Grotto bu doğal güzelliklerden bazılarıdır.

Game Of Thrones Gibi Pek Çok Yapım Burada Çekiliyor

Tüm dünyanın merakla takip ettiği pek çok yapım Malta’da çekilmektedir. Turizm çeşitliliği açısından oldukça önemli bir yere sahip olan bu durumun en güzel örneklerinden biri de Game Of Thrones’dur. Bu dizinin çok büyük bir çoğunluğu Malta’da çekilmiştir. Ayrıca Gladyatör ve Büyük İskender gibi yapımlar da bu ülkede çekilerek sinem severlere sunulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × five =