Kadıköy Neden Bu Kadar Güzel? 11 Maddeyle Açıklıyoruz!

Kadıköy’e hangi saatten giderseniz gidin, her seferinde sizleri uyumayan sokakları karşılayacaktır. İsterseniz sabah erken saatte kahvaltıya gidin ya da arkadaşlarınızla sahil boyunca yürümeye. Kadıköy sizi gittiğiniz her saatte karşılayacaktır. İnsanların İstanbul’da belki kendilerini en iyi ifade edebildikleri yerlerin başında gelir, Kadıköy. İşte Kadıköy’ü bu kadar güzel yapan 11 neden…

Moda Sahilinde Yürüdünüz Mü?

Kayalıklarda gün batımını izleyebilir ya arkadaşlarınızla beraber çimenlerde uzanarak havanın tadını çıkartabilirsiniz. Biralarınızı, şaraplarınızı yudumlayabilir ya da ailecek güzel bir piknik yapabilirsiniz. Her yaştaki insanları, her türlü aktiviteyi kaldırabilecek Moda Sahili, Kadıköy’ü, Kadıköy yapan en güzel yerlerin başında gelir.

Kadife Sokak

Kadıköy’de günün 24 saat canlı olan barlar sokağı. Gece saatlere kadar dans edip, içkinizi içebileceğiniz pek çok mekânı bulabilirsiniz.

Kadıköy, Vintage Sevenleri Unutmuyor

Kadıköy özellikle vintage ve koleksiyonları sevenler için bulunmaz bir cennet. Eski plakları inceleyebilir, sokakta oturarak çayınızı ya da kahvenizi içebilirsiniz.

Her Damağa Hitap Eden Yemek Çeşitlerini Tadabilirsiniz

Kadıköy, yemek açısından son derece zengin bir yer. Hamburgerciler, pilavcılar, kahveciler, kebapçılar ve vegan yemeklerine kadar çeşitli pek çok yemek alternatifi bulunuyor. Damağınıza uygun yemeği bulabilirsiniz!

Mahalle Kültürü Devam Ediyor

Kadıköy’e, Kadıköy’ün yerlisi sahip çıkıyor. Esnaflar birbirlerini tanır. İstanbul’da belki de mahalle kültürünün ölmediği tek yer, Kadıköy’dür.

Kozmopolit Yapısı

İstanbul’un en kozmopolit semtlerinin başında, Kadıköy geliyor. Her türden insanın bir arada uyum içerisinde yaşadığını görebilirsiniz. Burada insanlar kendilerini özgürce ifade edebiliyor.

Sanatseverler de Unutulmadı

Kadıköy’de çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Opera, tiyatro, oyun atölyesi vb.

Kahveyi Sevenler Soluğu Kadıköy’de Alıyor

Üçüncü nesil kahve akımının başını çeken Kadıköy, kahve sevenleri unutmuyor. Moda sahili etrafında çeşitli kahvecileri deneyebilirsiniz.

Farklı Müzik Grupları

Kadıköy’e gelerek, farklı türdeki müzik gruplarını dinleyebilirsiniz.

Saflara Göz Atmalısınız

Kadıköy’de her köşede bir sahaf görebilirsiniz. Bu sahaflarda da aklınıza gelen her türdeki kitapları bulabilirsiniz.

Uğruna Şiirler Yazılabilir

Birçok ünlü sanatçı Kadıköy’de yaşamış. Barış Manço, Ahmed Haşim, Cemal Süreyya ve daha niceleri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × five =