Dünyanın En Güzel Metropollerinden İstanbul

İstanbul, sadece ülkemizin harika bir şehri değil Dünya genelinde her sene konuk ettiği ziyaretçi sayısıyla da sayılı metropoller arasında kendisine yer bulmaktadır. Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren, pek çok imparatorluk ve medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul, harika bir gezi için bulunmaz fırsattır. Asırlardan beri günümüze kadar gelen tarihi eserleri, yapı ve mimarilerinin yanı sıra, modern bir şehrin tüm izlerine de fazlasıyla sahiptir. Heybeti ve ihtişamıyla göreni kendisine hayran bırakan mega kent, mükemmel bir deneyim için mutlaka gezi rehberinizde bulunmalıdır.

Hafta Sonu Kaçamağı İçin Harika Bir Seçim

Avrupa Yakasına geçmek için kullanacağınız köprülerle, Marmara Denizinin daha önce hiç görmediğiniz manzarasına şahit olabilirsiniz. Her iki yakanın kenarında bulunan restoran ve cafelerde unutulmaz vakit geçirebilirsiniz. Soluğu Avrupa kıtasında aldığınızda Dolmabahçe Sarayı’na gidebilir, Sultan Ahmet Camii ve meydanı, Ayosafya gibi medeniyetlere ev sahibi yapan noktalara uğrayabilirsiniz. Ticaretin ve eğlencenin en işlek caddesi olan İstiklal’de mola verip, Beyoğlu’nun arka sokaklarında bulunan butik mekânlarda ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Rotanızı Taksim, Beşiktaş ve Kabataş hattına doğru çevirerek gezinizi sürdürebilirsiniz. Ancak isterseniz tam tersi istikamete giderek Karaköy merdivenlerinden inebilir, kendinizi Eminönü’nde Galata Köprüsünün hemen üzerinde balık ekmek yerken bulabilirsiniz. Şayet keşmekeşi bol bu şehirde biraz olsun doğa ile baş başa kalmak istiyorsanız hemen Adalar gemisine atlayabilir, Büyükada ve Heybeliada turuna çıkabilirsiniz.

Kız Kulesi

Hem İstanbul’u Hem de Kendinizi Keşfedeceksiniz

Nüfusu 40 ülkeden büyük olan İstanbul’un gece hayatını da yakından keşfetmenizi tavsiye ederiz. Club, disco, gazino gibi sayısız alternatifin bulunduğu şehirde, sosyal ve kültürel etkinliklere de katılabilirsiniz. Haliç ve Galata’da balık tutabilir, Galata ya da Anadolu Yakası’na geçerek Kız Kulesi’nde muhteşem zamanlara tanıklık edebilirsiniz. Her bütçeye uygun pansiyon, otel ve günlük kiralık daireleri bulacağınız İstanbul’u gezmek için 1 gün yetmeyebilir. Bunun için hazırlıklı gitmekte fayda olacağını söylemeliyiz. Her defasında muhteşemliği ile sizi büyüleyecek İstanbul’da yeni şeyler keşfetmekte kaçınılmaz olacaktır. Dünyanın sayılı incilerinden olan şehre, Türkiye ve dünya üzerinde oldukça konforlu şekilde ulaşabileceğinizi de önemle dile getirmek isteriz.

Ayasofya Camii

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − two =