Kaplıca Tatili İçin Öneriler: Oylat

Kaplıca Tatili Severler Oylat’a Gitmeyi Unutmamalısınız

Türkiye’de kaplıca denildiğinde aklımıza gelen yerler arasında en popüler adreslerden birisi hiç şüphesiz Oylat’tır. Yüksek bir dağın tepesinde, dört tarafı sınırsız ormanlarla çevrili bu bölgede, sımsıcak akan ve şifa kaynağı olarak gösterilen termal suyu da burayı vazgeçilmez kılan nedenlersen yalnızca bir tanesidir. Kireçlenme, fıtık ve romatizma başta olmak üzere birçok sağlık sorununun doğal tedavisi için gidilen Oylat, aynı zamanda her mevsim için harika bir tatil şıkkı olmaya da devam etmektedir.

Lüx Oteller ve Büyüleyici Mağaralar

5 yıldızlı otelleri, her bütçeye uygun konaklama seçenekleri, ortasından akan buz gibi deresi ve çok daha fazlasıyla sizleri beklemektedir. İnegöl – Ankara kara yolu üzerinden rahatça ulaşabileceğiniz Oylat, yalnızca kaplıcası ile meşhur değildir. Bölgeye giriş yapmadan önce gezebileceğiniz mağara da bulunmaktadır. Yakın geçmişte turistlere açılan mağara da oluşan sarkıt ve dikitler sizleri fazlasıyla büyüleyecektir. Aynı zamanda mağara içerisinde bulunan küçük su birikintilerinin nasıl mini bir göl oluşturduğunu da bizzat görebilirsiniz. Oylat’ın göze şifa gelen su efsanesi de senelerden beri dilden dile dolaşmaktadır. Mağaranın hemen az tepesinde bulunan bu alanda pek çok kişi şifalı suyu doldurmak için durmaktadır.

Oylat Mağara

Doğayla İç İçe Olun!

Oylat’a gittiğiniz de orman içerisinde piknik yapıp, eğlenceli zaman geçireceğiniz bir alan da mevcuttur. Ayrıca halka açık hamam ile günübirlik bir seyahat içinde oldukça idealdir. Hamam sonrasında saunaya girebilir, masaj yaptırabilir ve tüm gereksiz enerjinizi üzerinden atabilirsiniz. Haftanın her günü açık olan köy pazarında organik reçel, bal ve pek çok ürünü de temin edebilirsiniz. Ayrıca hatıra olması amacıyla küçük ama şirin hediyelik ürünleri de almayı unutmamalısınız.

Oylat Doğası

Erken Rezervasyon İle Kendinize Yer Ayırtın

Yaz ve kış genellikle tüm otellerin % 100 doluluğa ulaştığı Oylat, erken rezervasyonla daha uygun fiyatlar ödemenize de yardımcı olmaktadır. Ayrıcauygun fiyatlara uçabilmek için uçak biletinizi şimdiden satın almayı ihmal etmeyin! Rutin bir tatil noktası arıyor, sımsıcak kaplıca suyundan ve el değmemiş bakir ormanlarından yararlanmak istiyorsanız tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz. Hazır Oylat’a gitmişken İnegöl’ün dünyaya nam salmış eşsiz köftesinin tadına bakmayı da aklınızdan çıkarmayınız. Herkese keyif dolu ve bol neşeli bir tatil diliyoruz.

İnegöl Köfte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − 4 =