Sevgililer Günü İçin Gidilebilecek Romantik 5 Yer

14 Şubat Sevgililer Günü, çiftler tarafından birçok farklı şekilde kutlanmaktadır. Çiftlerin birbirine sürprizlerinin bol miktarda olduğu bu günde bazen daha öncesinde planlar yapılırken bazen doğaçlama etkinliklerde yapılmaktadır. Bizlerde henüz plan yapmamış olanlar ve güzel bir sürprizle sevgilisinin karşısına çıkmak isteyenlere romantik rotalar hazırladık. İşte Sevgililer Günü için tercih edilebilecek romantik yerler

Lapanya, Finlandiya

Kış aylarına denk gelen Sevgililer Günü için tercih edilecek en romantik yerlerden birisidir. Bu aylarda karla kaplı olan şehirde buz ve kar üzerinde birçok etkinlik yapılmaktadır. Farklı yerleri keşfetmeyi seven çiftlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği romantik ve heyecan dolu bir şehirdir.

Lapanya

Kapadokya, Nevşehir

Yurtdışına çıkma şansı olmayanlar için alternatif olabilecek olan Kapadokya, Sevgililer Günü için romantik yerler arasında bulunuyor. Balon turu yapıp gün batımı izleme şansının olduğu Kapadokya’da sevgilinizle beraber oldukça romantik vakitler geçirebiliriz. Şehrin mimarisinin dikkat çekici olmasıyla beraber konaklama yerlerinin farklılığı da sizi büyüleyecektir.

kapadokya

Phuket, Tayland

14 Şubat Sevgililer Günü için sıcak bir tercih! Soğuktan uzaklaşıp sıcağı tercih edecek çiftler için harika bir seçenek! Doğası, denizi ve yemekleri ile sevgililer gününü sıcak bir ortamda deniz keyfi yaşayarak geçirin! Kış ayında yaşanacak olan bu farklılık sayesinde enerjinizi de tekrar doldurup dönebilir ve yaz tatiline kadar ki süreç için bir kaçamak da yapmış olabilirsiniz.

Phuket

Venedik, İtalya

Romantizm denilince akla ilk gelen yerlerden birisi olan Venedik, sevgilinizle beraber unutulmaz zamanlar geçirmenizi sağlayacaktır. “Aşk Şehri” olarak da anılan şehir, tarihi köprüleri ve şehir yapısıyla dikkat çekmektedir. Şehirde düzenlenen turlar sayesinde geçireceğiniz vakitlerde fotoğraf tutkunuzu da yerine getirebilirsiniz.

venedik

Abant, Bolu

Yurtdışına çıkmak istemeyenler için bir diğer alternatif de Abant olabilir. Kış aylarında sahip olduğu eşsiz manzarası ile ziyaretçilerinin huzur bulmasını sağlamaktadır. Doğayla iç içe olmanızı sağlayacak, temiz havasıyla içinizi ferahlatacak olan Abant, sevgilinizle beraber tercih edebileceğiniz romantik yerlerden birisidir. Konaklama yerleri olarak da oldukça güzel mimarilere sahip olan şehirde kesinlikle güzel vakit geçireceksiniz.

Abant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 5 =