Harika Bir Hafta Sonu Kaçamağı; Sapanca Gölü

Hafta içi yaşadığınız iş ve hayat stresine kısa bir sürede olsa mola vermek istiyorsanız rotanızı Sapanca Gölüne çevirebilirsiniz. Harika bir doğa ve ruhunuzu dinlendirecek manzarasıyla ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı bizzat deneyimlemiş olabilirsiniz. Gölün hemen kenarında bulunan restoran ve cafelerde harika bir köy kahvaltısı yapabilir, organik lezzetlerin damaklarda bıraktığı enfes tada şahitlik edebilirsiniz.

Oksijen Deposu

Kahvaltı sonrasında gölün çevresinde bulunan ormanda mükemmel bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Kuş sesleri eşliğinde pek çok bitki türüne ev sahipliği yapan göl, bol oksijen deposu olma özelliğiyle de farkını gösterecektir. Bir türlü gitmek istemeyeceğiniz Sapanca Gölünde, dillere pelesenk olan efsanesini de öğrenebilir ve hayranlığınızın artmasına neden olabilirsiniz. Eğer ki hafta sonunuzu böylesine dingin ve sakin bir bölgede geçirmek istiyorsanız, her bütçeye hitap eden konaklama alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz.

Oksijen Deposu

Nereleri Gezebilirsiniz?

Göl kenarında nereleri gezebilirim diyorsanız pek çok seçeneğin sizleri beklediğini de söylemeliyiz. Özellikle geniş yaylalar, şayet mangal tutkunuz varsa sizi çağıracak türden diyebiliriz. Çok eski yıllardan günümüze kadar uzanmış Vecihi Kapısı ve yine tarihe tanık olacağınız lahitleri de gezerek kültürel faaliyetinizi dilediğiniz gibi yerine getirebilirsiniz. Gün boyu depolayacağınız enerjinin, sizi hem fiziksel hem de zihinsel anlamda nasıl rahatlattığını da göreceksiniz.

Göl çevresinde akşam olduğunda otantik cafelere yönelebilirsiniz. Özellikle eşiniz ya da sevgiliniz ile mum ışığında romantik bir yemek ve unutulmaz anlar geçirmek hayal olmanın ötesinde gerçeğe dönüşebilir. Arzu ederseniz ayın şavkının vurduğu gölde kano kiralayarak çok daha sevgi dolu bir vakti geride bırakabilirsiniz.

Nereleri Gezebilirsiniz

Ziyaretinizi Ertelemeyin!

Yaşamın tüm yükünü bir an olsun üzerinizden atmak için size bulunmaz fırsat olan Sapanca Gölüne mutlaka er ya da geç gitmenizi öneriyoruz. Misafirlerini her mevsim ağırlayan ve harika izler bırakan gölde umduğunuz gibi bir kaçamak yapmak artık mümkün! Bunun için tek yapmanız gereken şey hemen çantanızı hazırlamak ve hazırlığınızı yapmak. Kelimelerle izah edilemeyecek kadar eşsiz doğa ve fantastik bir manzara arayanların uğrak adresi olan bölge, sizlere de mutlu anları taahhüt etmektedir.

Ziyaretinizi Ertelemeyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 12 =