Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ucuz uçak bileti nasıl bulunur diye soracak olursanız, bunun birden fazla kuralı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Fakat bu sizi sakın korkutmasın! Bu kurallar gayet basit ve pratik bilgiler ışığında sizde kolayca “Ucuz uçak bileti nasıl alınır?” sorusunun cevabını bulabileceksiniz.

İşte size ucuz uçak bileti almanın püf noktaları;

Orta ya da Uzun Vadeli Seyahat Planı

Uçuş fiyatları, uçuş günü yaklaştıkça yükselmektedir. Bunun temel sebebi, promosyon uçak bileti ve uygun fiyatlı ekonomi sınıfı uçak bileti adetlerinin kısıtlı sayıda olmasıdır. İlk olarak satışa çıkan bu seferlerin ucuz biletleri, doğal olarak hemen tükenmektedir. Bu sebeple orta ya da uzun vadeli bir seyahat planı tercih etmelisiniz. Böylece ucuz tarife bulmanız daha kolay olacaktır.

Orta ya da Uzun Vadeli Seyahat Planı

Gün ve Saat Tercihleri

Özellikle hafta içi Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri diğer günlere nazaran, tatilciler tarafından pek tercih edilmezler. Bu sebeple bu günlerde ucuz uçak bileti bulabilme ihtimaliniz çok daha fazla olacaktır. Diğer günlerde Pazartesi ile Cumartesi akşam saatleri, Cuma ve Pazar ise gündüz saatlerine uygun uçak bileti bulma şansınız epey yüksek olacaktır.

Gün ve Saat Tercihleri

Uçak Bileti Arama Motoru

Ucuz uçak bileti satın almanın en kolay yolu, Ucuracak.com’un kullanıcılarına sunduğu akıllı arama motoru hizmeti ve bu hizmetin yanında sunduğu aylık en ucuz uçak bileti grafiği hizmetidir. Akıllı arama motoru sayesinde yüzlerce havayolu firması ve binlerce uçuş arasından tüm uçuşları tarayarak, kolay filtre sistemi sayesinde size en uygun olan uçuşları kolayca listeler.

Uçak Bileti Arama Motoru

Günlük Tahmini En Ucuz Fiyatlar

Ucuracak.com’un kullanıcılarına sunduğu “Günlük Tahmini En Ucuz Fiyatlar” tablosu ile seyahat etmek istediğiniz tarihinize alternatif oluşturabilecek günlerin en ucuz tahmini uçuş fiyatlarını gösteren harika hizmeti ile, ucuza uçabileceğiniz günleri kolayca görebilmenizi sağlayacaktır.

Günlük Tahmini En Ucuz Fiyatlar

Alternatifleri Değerlendirin

Gitmek istediğiniz şehirde birden fazla havalimanı varsa, oluşacak fiyat farkına göre alternatif havalimanını değerlendirebilirsiniz. Örneğin İstanbul’a seyahat edecekseniz, Sabiha Gökçen havalimanına olan uçuşlar, Atatürk Havalimanı’na olan uçuşlara nazaran daha uygun fiyatlar sunmaktadır. Hatta ve hatta seyahat etmek istediğiniz yer ile komşu şehir arası mesafe fazla değil ise, komşu şehrin havalimanını tercih ederek, kalan mesafeyi karayolu ile gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Alternatif Uçuşları Değerlendir

Yurt Dışı Seyahatleri için Bonus Öneri

Özellikle uzun mesafeli yurt dışı uçuşlarında farklı ülkeler üzerinden aktarmalı tarifeler bulunmaktadır. Bu aktarmaların uygun zamanlı olanlarını kollayarak, direkt ve tek aktarmalı seferlere nazaran çok daha uygun fiyatlara uçabilme şansınız bulunmaktadır. Daha da uygun fiyatları uçmak istiyorsanız, kendiniz birden fazla bilet alarak aktarma tarifenizi oluşturabilirsiniz. Yalnız bunu yaparken, uçağın rötar yapabilme ihtimalini göz önünde bulundurarak, uçuşlar arası geniş zaman aralığı bırakmayı ihmal etmeyin! Ayrıca, aktarma yapmak istediğiniz ülkenin vize kurallarını mutlaka kontrol edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven − one =