Dünya’nın En Romantik Restoranları

Herkes sevdiğiyle beraber baş başa romantik bir yemeği hayal etmiştir. İlk tanışma zamanlarında, özel günlerde veya keyfe keder bir anda yenilen bu romantik yemekler sayesinde aradaki bağ daha da kuvvetlenmektedir ve aradaki aşk daha da çok hissedilmektedir. Bizlerde sizler için Dünya’nın en romantik restoranları araştırdık ve derledik. İşte Dünya’nın en romantik restoranları…

On The Rocks – St Barths

Karayip Denizi’nin efsane manzarasına sahip olan bu restoran St Barths’ta yer alan Eden Rock Hotel’de bulunmaktadır. Menüsünde yer alan deniz ürünleri ise restoranın bu konudaki uzmanlığıyla daha da bir lezzetli olmaktadır.

Grotta Palazzese – İtalya

Uçurumun kenarında bir akşam yemeği! Kulağa her ne kadar korkunç geliyor olsa da aslında manzarayı ve ortamın ahengini kelimelerle anlatmak imkânsız! Adriyatik Denizi’ne sahip manzarası ile beraber kayalıklara vuran dalgaların sesi, romantik bir akşam yemeği için unutulmaz bir deneyim olacaktır.

Le Jules Verne – Paris

Paris, zaten başlı başına bir aşk şehri! Dünya’nın en çok bilinen yapılarından birisi olan Eyfel Kulesi’nde yer alan bu restoran, Fransız mutfağını sonuna kadar tatmanızı sağlayacaktır. Tabi bu tatlara bir de unutulmaz Paris manzarası eklenerek!

Ithaa Undersea Restoran – Maldivler

Kesinlikle eşsiz bir yemek olacak! Suyun 16 metre altında 270 derecelik cam tavana sahip bu restoran, harika balayıların yeri Maldivler’de yer alıyor. Su altını izleyerek yemek yeme fırsatı tanıyan bu restoranda yenilen yemek, kesinlikle en romantik yemeğiniz olacak!

The Hungarian State Opera House – Budapeşte

Four Seasons Oteli ile Macaristan Devlet Opera Binası arasında yapılan anlaşma sayesinde birkaç kişi bu opera binasında unutulmaz bir yemek yiyebiliyor. Mum ışıkları eşliğinde yenilen bu yemeğe muhteşem bir orkestra da eşlik ediyor.

Ristorante Aroma – Roma

Roma’nın en muhteşem manzarasında romantik bir yemek! Gezegenin en romantik şehirlerinden birisi olan Roma’da ve şehrin tam merkezinde yer alan bu restoran, çatı katında yer almasının avantajını kullanmaktadır. Roma’nın silüetini ayaklarınıza seren bu restoranda yiyeceğiniz romantik bir yemek, hayatınız boyunca unutulamayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × four =