Kışın Gezilecek Yerler

Bu soğuk kış aylarında dahi güzel ülkemizde birçok ziyaret edebileceğiniz adres bulunmakta. Esasında özellikle en soğuk havalarda gidilesi yerler bu yerler! Eğitim ve öğretime verilen araya denk gelen bu dönemlerde, yani Türkiye’de kış mevsiminde gezilebilecek yerleri sizler için derledik.

İşte kış tatili için gidilebilecek en iyi yerleri;

Uludağ Bursa

Kış ve kayak deyince akıllara gelen ilk yer, tabii ki de Uludağ! Hem Bursa’da olan, hem de İstanbul’a çok yakın bu kayak merkezi kış tatilcilerinin gözdesi konumunda. Gelişmiş kış turizm olanaklarına sahip Uludağ’da, hem doyasıya kayak yapabilir hem de konforlu konaklama olanaklarından faydalanabilirsiniz!

www.ucuracak.com/bursa-ucak-bileti

 

Palandöken Erzurum

Soğuk denince akla gelen ilk yerlerden biri de tabii ki Erzurum! Eksi 40 santigrat derecelere varan dillere destan soğuğu ile tanınmış Erzurum, Palandöken adında harika bir kayak merkezine sahip! Bu muazzam soğuğun ve harika dağ yapısı birleştiği Palandöken, özellikle kayakseverler için eşi bulunmaz heyecan sunuyor. Ayrıca gelişmiş tesis yapısı ile tatil severlerin öncelikli tercihlerinden. Hatta o kadar kaliteli bir tesis ve olanaklara sahip ki, 2011 yılında kış olimpiyatlarına ev sahipliği yaptı. Harika bir deneyim Erzurum’da sizleri bekliyor!

www.ucuracak.com/erzurum-ucak-bileti

 

Abant Gölü Bolu

Yaz-kış farklı bir doğal güzelliğe sahip Abant gölü, sakin, huzurlu ve romantik bir tatil yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihi. Bolu Abant Gölü’nün etrafı karlarla kaplı olunca, adeta Bob Ross tarafından resmedilmiş bir tablo gibi büyüleyici bir atmosfere sahip oluyor. Bu fotojenik yeri ve romantik havayı mutlaka deneyimlemelisiniz!

 

Ilgaz Kastamonu

“Ilgaz Anadolu’nun sen yüce bir dağısın!”. Şarkılarımıza konu olmuş bu dağ üzerinde kurulu olan harika doğası ve kaliteli kayak tesisleri ile kış tatilcilerinin gözdelerinden bir tanesi olan Çankırı’nın Ilgaz Kayak Merkezi, kış tatili için güzel bir seçenek.

 

Sarıkamış Kars

Ülkemiz topraklarının doğusunda ise Alp Dağlarına özgü farklı doğa yapısı ile Kars tatilcilerin ilgisini çekiyor. Özellikle Kars’a yakın illerdeki kayakseverlerden yoğun talep gören Sarıkamış, soğuk kış aylarında tercih edilebilecek tatil noktalarından birisidir.

www.ucuracak.com/kars-ucak-bileti

Kapadokya Nevşehir

Listemizde son olarak, yılın hangi mevsiminde olursa olsun, mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri olan Kapadokya bulunuyor. Kış aylarında farklı bir büyüleyici görünüme sahip olan Kapadokya, gelişmiş turizm tesisleri ile konuklarına rahat ve keyifli bir tatil sunuyor. Kış aylarında da devam eden Balon gezileri ile, karla kaplı Kapadokya’yı göklerden izlemeye ne dersiniz?

www.ucuracak.com/nevsehir-ucak-bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − eight =