Moda ve Sanatın Gözde Şehirlerden Milano

İtalya’nın en çok bilinen ve milyonlarca turist konuk ağırlayan şehirlerinin başında Milano gelmektedir. Sadece geçmiş tarihe tanıklık etmekle kalmayacak, modern hayatın tüm izlerini de seyahatiniz sırasında görebileceksiniz. Turizm sektörünün adeta öncülerinden olan Milano, zamanının su gibi akıp gittiği yer olmayı garanti kılmaktadır. Hiç bir yerde pek göremeyeceğiniz benzersiz mimariler ile sizi kendisine hayran bırakacaktır. Sanatın izlerine her alanda rastlamak, modaya yön veren mağazalar keşfetmek, göz alıcı gösterilere şahit olmak gibi birçok noktada öncülük edeceğini de vurgulamalıyız. Böylesine harika bir şehirde gezerken başı çeken merkezler nereleri olmaktadır? Gelin bunlara hep birlikte bakalım.

En Eski Alışveriş Merkezi ve Opera Binaları

1861 yılında yapılan ve bilinen en eski alışveriş merkezi olan Galleria Vittorio Emanuele II, modanın dünyaya açılan kalbi olmaktadır. Harika bir mimari ve estetik görünüme sahiptir. En ünlü markaların özel ve yeni tasarımlarını bulmak mümkündür. Eğer tiyatro seyretmek isterseniz o zaman size dünya genelinin en büyük kapasitesine sahip La Scala seçimi yapmanızı tavsiye ediyoruz.  Milano sınırları içerisinde en büyük ve ihtişamlı tek şey tiyarto değildir. Aynı zamanda Duamo di Milano katedrali de gezilecek ve hayran kalacağınız yerler arasında başı çekecektir. Bütün bunların dışında sanat müzelerinin sayısı da fazladır. Öyle ki Da Vinci tarafından bir bazalika duvarına çizilen resmi dahi görebilirsiniz.

Harika Bir Seyahat İçin Milano’yu Tercih Edebilirsiniz

Her damak tadına uygun ve farklı kültürlere ait restoranları bulabilirsiniz. Şehrin merkezine son derece yakın noktada bulunan oteller arasında da karar verebilirsiniz. Lüks ve kendinizi evinizde hissedeceğiniz konaklama seçenekleri sizleri beklemektedir. Ekonomik opsiyonlar ve indirimlerle modaya dair en beğeneceğiniz ürünleri de temin edebilirsiniz. Milano’ya kişisel bir gezi yapabilir, ayrıca tur organizasyonu ile de gelebilirsiniz. Rehber tarafından şehrin en güzide mekanlarını daha yakından tanımak sizi fazlasıyla mutlu kılabilir. İtalya ve dünyanın kesinlikle gidilip görülmesi gereken Milano ile harika bir seyahate imza atabilirsiniz. Medeniyet, tarih ve modernliği bir arada bulmak istiyorsanız hemen rezervasyonunuzu yaptırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 1 =